Kotva
Tisk
Sitemap
Mapa webu

7. B

Třídní učitelka: MGR. PETRA POLENOVÁ Asistent pedagoga:BC. ALENA KUBÍČKOVÁ

Nahrávám data...

A máme za sebou první čtvrtletí. Musíme se pochválit, protože jsme ho všichni velice úspěšně zvládli. Tento měsíc byl adrenalinový a to že doslova a do písmene. Kromě čtvrtletních písemek jsme byli také na dni otevřených dveří na OU Vrapice. Moc se nám tam líbilo a protože jsme měli spousty otázek a nestačili jsme si projít úplně celé učiliště , tak nás paní ředitelka pozvala na návštěvu ještě v lednu. Pojedeme velice rádi, protože se nám tam fakt líbí a někteří z nás uvažují nad učebními obory právě na tomto učilišti. No a také na naší škole byla Česká školní inspekce a na naše hodiny také přišli a potom nás pochválili, že jsme šikovní, učitelky nám to říkaly a měly z toho také radost. Z čeho ale radost nemáme je epidemie Covidu, která se pořádně rozjíždí. Testujeme se, používáme dezinfekci, polovina třídy už je plně očkovaná...... ale co ti nezodpovědní ? Nechceme být zase doma na distanční výuce.


V měsíci říjnu jsme měli první žákovskou radu, kde jsme se společně seznámili s ostatními zástupci a dostali jsme sešit, do kterého na třídnických hodinách budeme zapisovat, co bychom chtěli v naší třídě nebo ve škole vylepšit, ale také, co se nám líbí. Na třídnické hodině jsme si s tím lámali hlavu, co by se ještě mohlo vylepšit a zatím jsme na nic nepřišli, protože se nám třída i škola líbí taková, jaká je. Ale snad časem na něco přijdeme. Také jsme byli na projektovém dnu, opět ve Sládečkově muzeu, ale tentokrát to byla stálá expozice o městě Kladně a jeho okolí. Moc se nám to líbilo, paní průvodkyně byla stejná jako minule a strašně pěkně umí vyprávět. Tak ani kluci nezlobili a poslouchali s pusou dokořán. Užili jsme si tam spoustu legrace, protože nikdo z nás nevěděl, co je cihlička, dršlák, kredenc nebo k čemu slouží necky. Ti šikovnější z nás poznali valchu a věděli, že se používala na praní prádla. Také jsme se měli fotit, ale k tomu nedošlo, protože pan fotograf onemocněl. Tak se budeme fotit hned první týden v listopadu. To už by měl být zdravý. My holky se těšíme, ale klukům se do toho moc nechce. Ale jednou jsme parta, tak se budeme fotit všichni a hotovo.


První měsíc ze školního roku 2021/2022 máme úspěšně za sebou. Ještě dalších devět a máme zase prázdniny. Pokud by byly takové, jako září, tak si nemáme na co stěžovat. Ve třídě máme nového spolužáka, který je fajn, dá se s ním povídat o všem, takže super. Vyučující máme stejné, takže také pohoda. V letošním školním roce jsou zase projektové dny, první už máme za sebou. Byli jsme ve Sládečkově muzeu na výstavě "Známková tvorba Cyrila Boudy" a ještě jsme zhlédli výstavu módního oblečení v první republice. To se pochopitelně líbilo našim holkám. Byly z toho úplně, ale úplně paf. V říjnu máme také projektový den, tak se necháme překvapit, kam nás třídní vezme. Přejeme hezký začátek podzimu a v říjnu zase ahoj.