Kotva
Tisk
Sitemap
Mapa webu

2. A

Třídní učitelka : Mgr. HANA MOTYČKOVÁ Asistentka pedagoga: ANNA BOUŠOVÁ, MGR. JAROMÍRA LAŠTOVIČKOVÁ

Nahrávám data...

Během měsíce března probíhala distanční výuka. Uskutečnila se výtvarná soutěž „Svět očima dětí“, „Svět v době pandemie“ a „Hrdinové v první linii“. Dále jsme si povídali o výhodách a nevýhodách mobilních telefonů. V tomto měsíci jsme také plnili projekt „Velikonoce“. Moc se těšíme do školy. Snad se v dubnu dočkáme.


Tak už nám končí další měsíc. Potěšil nás krásným zimním počasím, které jsme si moc přáli a taky ho pak pořádně využili. V rámci tělesné výchovy jsme chodili nejen bobovat, ale pokusili jsme se také postavit sněhuláka. Na svahu jsme zároveň utužovaly přátelské vztahy ve třídě. Naše paní asistentka jezdila s námi, nejen že skoro pokaždé vyhrála, ale byla s ní veliká legrace.

Ve škole jsme dostali k používání 9 krásných přenosných počítačů, na kterých jsme se snažili opsat krátký text bez chyb a současně s tím opakovat písmena abecedy. Tím ale změny v naší třídě nekončí.

Jediné co nás mrzí, že někdy se zapomínáme chovat slušně k ostatním. Proto nám ke konci měsíce musela paní učitelka znovu přečíst pravidla třídy.  Už se těšíme na další měsíc, co nám přinese jaro a sluníčko.  Loučí se trochu neposedná a zlobivá 2.A                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     


Měsíc leden končí, dostali jsme pěkné vysvědčení a moc se těšíme na jarní prázdniny. V lednu se nám moc líbilo počasí, pěkně sněžilo dokonce i mrzlo. Na školním dvorku jsme si postavili sice malého ale pěkného sněhuláka, dokonce jsme se i párkrát koulovali. V českém jazyce stále piluje čtení a v matematice nás moc baví práce s pravítkem, která se nám zdála být lehkou, ale některé z nás pěkně potrápila. První narýsované úsečky nám ale vytvořili pěkný obrázek. V matematice jsme také modelovali tělesa. Nejvíc se nám dařila koule, pak jsme vymodelovali krychli jako kostku na hraní. V rámci pracovních činností jsme využili modelínu a znalosti z českého jazyka a vymodelovali jsme si každý své jméno. V den našeho vysvědčení jsme dostali celá třída dort od paní učitelky, který nám moc chutnal. Sněhu jsme si užili dostatek a těšíme se, že se počasí vydaří i během jarních prázdnin.


Tak už máme za sebou měsíc prosinec. Uběhl nám raketovou rychlostí. V pátek 4.12. jsme ve škole oslavili Mikuláše. Celý den byl zaměřený na hry, soutěže, vybarvování obrázků čertů, andělů a Mikulášů. Samozřejmě nechyběla ani mikulášská nadílka. Moc se nám líbily vycházky do přírody, při kterých jsme zkontrolovali náš z větví postavený bunkr. Ve škole také máme nové police ve tvaru schodů, kam nám naše pedagogická asistentka Anička Boušová dává naše výkresy, pastelky a různé práce. O pracovní činnosti jsme během jedné hodiny vyrobili vánoční řetěz. V hodině matematiky jsme si ho změřili a zjistili jsme, že je dlouhý 15 metrů. Měsíc jsme ukončili besídkou, kde jsme si zarecitovali nějaké vánoční básničky, ale i písničky, protože bohužel v této době nemůžeme zpívat, což nás velmi mrzí. Ochutnali jsme také vánoční cukroví, rozsvítili stromeček a celá škola byla provoněna vůní komeníčka. Už teď se těšíme, co nového nám přinese rok 2021. Celá naše třída doufá, že samé krásné zážitky, jak ve škole, tak i doma s maminkou a tatínkem. Loučí se s Vámi třída 2.A a na shledanou v roce 2021.


Tak už máme opět za sebou další měsíc a to listopad. Vánoce se kvapem blíží a celá 2.A se na ně moc těší. Opět jsme si prošli distanční výukou, ale s radostí jsme přivítali návrat do školy. Chyběli nám kamarádi, výuka a všechny naše dětské dohady. Zadané úkoly jsme se snažili plnit bez chyb, i když nějaký špatný výsledek se tam jistě vloudil. Po příchodu do školy jsme se těšili na práci s interaktivní tabulí a velkou radost nám udělala stavebnice Lego, se kterou jsme si začali stavět. Ubyl nám čas na naše šarvátky. Radujeme se také z výletů do lesa, kde je pěkné hřiště, ale nejvíce nás bavila stavba bunkru. Postavili jsme ho z dlouhých klacků a vyrobili si na něj, každý sám nějakou vlajku. Tak nám ten měsíc rychle uběhl a čekáme, co nám přinese prosinec.


Oblíbili jsme si hlavně některé předměty a pociťovali po krátkých krůčcích v nich první úspěchy. Moc nás bavila TV, dokonce jsme zvládli  kotoul vpřed i vzad, samozřejmě za důkladné dopomoci naší paní učitelky. Zacvičili jsme si také na trampolíně. V M jsme sčítali a začínali odečítat do 20 a v ČJ začali číst krátká vypravování. V  PČ jsme se učili pečlivosti, trpělivosti a radovali se z p?kných koláží. Ve VV  jsme například nakreslili celou naši rodinu. Největší radost jsme ale měli z nové interaktivní tabule, kterou využíváme ve všech předmětech. Všechnu tuto p?knou činnost nám bohužel zhatila zpráva o zavedení distanční výuky do škol. Plníme sice úkoly zadané naší paní učitelkou, ale moc nám schází kamarádi, legrace, všechny naše oblíbené předměty i samozřejmě naše nová interaktivní tabule. Všichni doufáme, že se op?t ve zdraví sejdeme a pořádně zasmějeme.


Tak nám začal nový školní rok a konečně jsme se sešli ve 2.A. Jsme tři holky a čtrnáct kluků. Prožili jsme krásný projektový den “Oslavy podzimu”. Řešili jsme různé zajímavé úkoly, sbírali jsme podzimní listy a všímal si změn v podzimní krajině. Máme novou pedagogickou asistentku A. Boušovou. Učíme se k sobě chovat opět jako kamarádi. Už nám to docela jde. Hrajeme písmenkové pexeso a skládáme puzzle. Tak nám ten první měsíc pěkně uběhl.