Kotva
Tisk
Sitemap
Mapa webu

4. A

Třídní učitelka: Mgr. DANA MENCLOVÁ*****Asistent pedagoga: JANA LOUVAROVÁ

Nahrávám data...

Ve středu 6. října jsme v rámci dopravní výchovy byli na dopravním hřišti. Zopakovali jsme si tam dopravní značky a pravidla silničního provozu pro "řidiče" kol, která jsme probrali při teoretické části ve škole. Pak jsme dostali helmy a kola a jezdili jsme. Museli jsme se snažit všechna pravidla dodržovat, aby nedošlo k havárii. Jízdy se nám všem dařily a moc jsme si dopoledne užili. 


Prázdniny utekly jako voda a my jsme se opět sešli ve škole. Už jsou z nás čtvrťáci. Tři spolužáci odešli do jiné třídy, zato máme nové spolužačky Vanessu, Markétu a Jennifer, takže kluci už nejsou v přesile. Když jsme se ve škole rozkoukali a popovídali si o zážitcích z prázdnin, začali jsme opakovat učivo z loňského roku. Letos máme místo prvouky 2 nové předměty - vlastivědu a přírodovědu. Také už jsme měli první letošní projektový den "Oslavy podzimu". Šli jsme do lesa k Bažantnici, kde jsme poznávali stromy a jejich plody, pozorovali jsme lesní a vodní živočichy a také jsme si povídali o správném chování v přírodě. Cestou jsme si také opakovali dopravní značky, protože jsme ve škole měli dopravní výchovu, abychom mohli začít sami jezdit na kole. 


1. června jsme se spolužáky oslavili Den dětí. Sešli jsme se ve třídě, kde jsme si rozdali a vybarvili kartičky na plnění různých zábavných úkolů a také jsme dostali nanuky. Úkoly jsme pak plnili venku. Skákali jsme z místa do dálky, házeli míčky do kruhu, skládali puzzle, hádali jsme hádanky a poznávali stromy. Bylo to hezké dopoledne. 

Celý červen jsme pak ve všech předmětech dokončovali a opakovali učivo a také jsme psali prověrky. Při čtení jsme přečetli celou knihu o Ferdovi Mravencovi. Moc se nám líbila.
Také jsme měli projekt "Ochrana člověka", který byl kvůli špatnému počasí v tělocvičně. Při něm jsme si zopakovali dopravní značky a bezpečnost na ulici, učivo PRV o našem těle a ošetřování zranění. Z naší třídy se zúčastnili pouze 4 žáci - Růža, Jolana, Kristián a Tibor. 
30. června jsme se naposled v tomto školním roce sešli ve třídě a rozdali si vysvědčení. 
Všem přejeme krásné prázdniny a těšíme se do 4. třídy.