Kotva
Tisk
Sitemap
Mapa webu

5. A

Třídní učitelka : MGR. JITKA KUČEROVÁ Asistent pedagoga: BC. VERONIKA ŠÍMOVÁ, KRISTÝNA DRVOTOVÁ

Nahrávám data...

Březen utekl jako voda. Během online výuky se nám daří být velmi aktivní. Nejlépe si vedeme v matematice, i když se stále musíme vracet k opakování. Společně jsme si zopakovali návod na tvoření velikonočního beránka. Některým už velikonoční zápich zdobí květináče. Děvčata pomáhají doma maminkám s vařením a pečením. Během třídnických hodin si pouštíme písničky, které během volné chvíle žáci poslouchají. Také Sluníčko nás vylákalo ven a tak mi mnozí píšou, jak tráví volný čas v přírodě. I nadále je nutné, abychom byli opatrní. Všichni společně věříme, že se brzy sejdeme ve škole a už se na sebe moc těšíme.


Únor utekl jako voda a my se i nadále učíme distanční formou. Mnozí plní zadané úkoly včas, pilně a svědomitě. Během online výuky opakujeme stávající učivo a seznamuje se i s učivem novým. Musím všechny pochválit za milé zprávy, včasné omlouvání neúčasti na online výuce a za pěkné obrázky, které v rámci soutěže Svět očima dětí začínáte posílat. Během únorové třídnické hodiny jsme si ukázali, jaké domácí mazlíčky mají žáci doma. A my jsme tak viděli pejsky, kočky, králíčka, pískomila a agamu. Společně se těšíme, že se snad brzy uvidíme.


Měsíc leden je pro nás všechny náročný. Zase se musíme vídat jen na dálku a to nás moc nebaví. Většina z nás se moc snaží a úkoly plní včas. Musíme být na sebe všichni opatrní, chodit s rodiči na procházky do lesa a volný čas věnovat opakování učiva.


Prosinec se nese ve znamení Vánoc. Děti pracovaly pilně. V matematice musíme i nadále opakovat dělení. Stále máme ještě, co dohánět. O Mikuláše jsme si plnili čertovské úkoly s přišli jsme v kostýmech čertíků. Během tělesné výchovy jsme chodili na vycházky do přírody. Také jsme se vydali na náměstí St.Pavla a do zámecké zahrady nasát vánoční atmosféru. V pátek 18.12. jsme vše zakončili vánočním posezením u stromečku, kde si děti rozdávaly dárečky. Všichni se těšíme na Vánoce a taky na to, co nám přinese nový rok 2021.


Žáci pracují distančně na úkolech, ale už se těší, až se zas budou moci vrátit do lavic a také si opět sami psát zprávičku za třídu. Nyní je to v zastoupení na třídní učitelce. Z této pozice bych chtěla především poděkovat všem rodičům svých žáků, kteří pomáhali dětem zvládnout vše co nejlépe a ochotně se mnou konzultovali případné problémy. Přeji jim i nadále pevné zdraví i dostatek energie a trpělivosti.


Říjen jsme ve škole strávili jen krátce. Opět nám začala distanční výuka a my už se nemůžeme dočkat, až budeme moci do školy. Společně si píšeme, voláme a máme videohodiny a tak mám možnost se vidět. I když nechodíme do školy, tak jsme si vyřezali dýně a posíláme si jejich fotky, jak jsme šikovní a mrzí nás, že Halloween neoslavíme společně ve škole.


V září jsme se společně sešli a moc jsme se na sebe těšili. Ta dlouhá nepřítomnost ve škole nám ukázala, jak moc nám škola a kamarádi chybí. Začali jsme důležitými opatřeními, kterými se v rámci hygieny musíme řídit, abychom byli zdraví a předcházeli jsme onemocnění. No a pak už jen samé radosti. Opakování učiva z předchozího ročníku a doplnění všeho, co jsme nestihli. Do toho všeho jsme zvládli i projekt Oslavy podzimu, který se celý konal v přírodě a byl zaměřený na vše spojené s podzimem, sportovní a pohybové činnosti a práci s přírodními materiály. Září jsme si užili a těšíme na další společné chvíl.