Kotva
Tisk
Sitemap
Mapa webu

3.B

Třídní učitelka : Mgr. Irena Karasová*****Evžen Schier

Nahrávám data...

Končí nám měsíc březen, první jarní měsíc. I když nemůžeme chodit do školy všichni najednou, vídáme se denně na Google Meet. Všichni jsme se naučili pracovat s počítačem nebo mobilem a umíme se přihlásit, vypnout kameru a mikrofon. Moc jsme překvapili paní učitelku, protože nečekala, že nám to tak dobře půjde a že se budeme všichni pilně připojovat každý den. Teď pracujeme na velikonočním obrázku do soutěže. Těšíme se, že se zase brzy uvidíme ve škole.


Máme za sebou první měsíc druhého pololetí. Užili jsme si jarní prázdniny, kdy jsme mohli chodit sáňkovat a bruslit. Učíme se pracovat s počítači, které jsme dostali od společnosti Lego. Protože se teď budeme učit z domova, někteří z nás si počítače můžou půjčit, aby se přes Google Meet  mohli spojit s paní učitelkou a panem asistentem a procvičovat učivo. Blíží se jaro a my se těšíme, až se zase sejdeme v naší třídě.


Máme za sebou první měsíc nového roku. Jsme rádi, že můžeme chodit do školy, kde se vždy něco zajímavého naučíme. Hodně chodíme na vycházky a pozorujeme zimní přírodu. Od společnosti Lego jsme dostali do třídy 10 počítačů, tak se teď učíme s nimi pracovat. Už brzy dostaneme pololetní vysvědčení a těšíme se také na jarní prázdniny.


Poslední měsíc tohoto roku končí. Letos byl prosinec bez vánočního jarmarku, třídní besídky a vánočního divadelního představení. Mrzí nás to, ale co se dá dělat, snad si vánoční akce příští rok zase užijeme tak, jak jsme zvyklí. Vyzdobili jsme si vánočně třídu a děláme projekt s tématikou Vánoc. Budeme se těšit na prázdniny a na to, až se zase v lednu v naší třídě sejdeme. Přejeme všem krásné svátky a šťastný rok 2021.


Třetí měsíc školního roku končí. Konečně jsme se mohli vrátit do třídy mezi své spolužáky a učit se zase s paní učitelkou. Učíme se psát velká písmena a už počítáme do dvaceti. Celý podzim jsme pozorovali přírodu, jak se chystá k zimnímu spánku. Kreslili jsme a malovali podzimní stromy, draky, modelovali ovoce a zeleninu. Teď se těšíme na prosinec na Mikuláše a na Vánoce.


Druhý měsíc školního roku pomalu končí. Ukončili jsme opakování učiva druhého ročníku a konečně začali třetí třídu. Píšeme a čteme už všechna písmena, slabikujeme a někteří z nás už krásně čtou celá slova. Také počítáme do dvaceti. V prvouce jsme dělali projekt o našem městě Kladně. Přivítali jsme podzim a máme krásně vyzdobenou třídu. Moc nás mrzí, že byl přerušen kurz plavání, protože se nám tam moc líbilo. Snad zase brzy začneme. Teď máme podzimní prázdniny a moc si přejeme, abychom se co nejdříve zase sešli v naší třídě.


Na začátek školního roku jsme se všichni těšili, vždyť jsme se neviděli skoro půl roku. Začali jsme opakovat všechno to, co jsme se naučili doma s rodiči. Učit se ve škole s kamarády je o hodně lepší, než být doma. Také jsme začali jezdit do aquaparku na plavecký kurz. Nejdřív jsme se báli, ale teď se nám to líbí a na každou hodinu se těšíme. Oslavili jsme začátek podzimu a teď každý den pohledem z okna naší třídy sledujeme změny v přírodě.