Kotva
Tisk
Sitemap
Mapa webu

4.B

Třídní učitelka : Mgr. Irena Karasová*****Evžen Schier

Nahrávám data...

I měsíc listopad nám přinesl plno zajímavých zážitků. Naučili jsme se hodně zajímavého o naší republice, o její vlajce, hymně, památkách a starých pověstech. Ve třídě jsme si vyrobili portfólio

Česká republika, se kterým se rádi chlubíme. Během projektového dne jsme navštívili Sládečkovo vlastivědné muzeum, kde jsme si prohlédli výstavu Fenomén Tatra a Známky Cyrila Boudy.

Teď už se těšíme na Mikuláše a na Vánoce.


V říjnu jsme se účastnili jako třídní kapela soutěže od společnosti Lego, která se jmenuje Postav si svůj hudební nástroj. Myslíme si, že se nám vystoupení povedlo a je nám jedno, jestli vyhrajeme, protože při natáčení jsme se pěkně bavili. 6. října si naše třída vyzkoušela dopravní výchovu v praxi. Společně s paní učitelkou a panem asistentem jsme se vydali na dopravní hřiště v Rozdělově, kde jsme si vyzkoušeli jízdu na kole v provozu. Nejdříve jsme si připomněli význam důležitých dopravních značek, náležitosti jízdního kola a potom už vzhůru do dopravního provozu. Dvě hodiny utekly jako voda a my jsme zase o něco chytřejší a šikovnější.


Sešli jsme se v září v naší třídě, tentokrát už jako žáci 4.B. Je nás o jednoho méně, protože Valerie se nám odstěhovala. Doufáme, že se třeba vrátí, nebo že k nám přijde nějaký jiný spolužák. Celý měsíc jsme opakovali učivo 3. ročníku a docvičovali to, v čem jsme měli mezery. Malovali jsme podzimní obrázky, sledovali počasí v končícím létu a těšili se na podzim, který jsme oslavili projektem Oslavy podzimu. Také jsme měli teoretickou část dopravní výchovy, v říjnu si pravidla silničního provozu vyzkoušíme prakticky na dopravním hřišti. Na konci měsíce jsme oslavili státní svátek povídáním o patronu naší země, sv. Václavovi.