Kotva
Tisk
Sitemap
Mapa webu

7.B

Třídní učitelka : MGR. BC. IVA NOVÁKOVÁ

Nahrávám data...

Máme za sebou další měsíc na distanční výuce. Snažíme se pracovat a plnit úkoly. Naším největším přáním ale je návrat do školy. Už bychom zase chtěli prožívat "normální" školní dny a vídat se ve škole i mimo školu.
Celý únor jsme měli distanční výuku. Se spolužáky se vídáme pouze na online hodinách. První týden jsme měli jarní prázdniny, ale protože do školy chodíme jen občas na osobní  konzultace, tentokrát nám prázdniny utekly bez většího povšimnutí. Moc bychom chtěli už zase chodit do školy jako dřív. 
Těsně po vánočních svátcích bylo rozhodnuto, že druhý stupeň základních škol přechází od ledna na úplnou distanční výuku. Bohužel distanční výuka trvala celý leden. Raději bychom chodili do školy a vídali se se spolužáky naživo, nejen prostřednictvím sociálních sítí. Doufáme, že v únoru po jarních prázdninách se to zlomí a zase se vrátíme zpátky do školy.

Tak jsme se konečně dočkali konce distanční výuky a v polovině měsíce opět začala prezenční výuka. Paní učitelce jsme odevzdali úkoly, které jsme plnili doma s rodiči a ona nás všechny pochválila. V době prezenční výuky jsme chodili na procházky, nejoblíbenější je procházka ke koním. Vyráběním se připravujeme na příchod zimy a vánočních svátků. Maminkám jsme vyrobili papírový adventní věnec. Při "hře na školu" se věnujeme počítání do 5,vybarvování, uvolňovacím cvikům a hlavně vlastnímu podpisu, nebo nějaké zkratce svého jména.


Říjen byl již silně poznamený zhoršující se epidemiologickou situací kolem covidu. Do školy jsme chodili rádi i v rouškách, ale od poloviny měsíce jsme museli zase přejít na distanční výuku a učíme se doma.Se spolužáky se potkáváme online na naší skupině. Poslední říjnový týden patří prodlouženým podzimním prázdninám. Doufáme, že se budeme moct vrátit do školy co nejdříve.


V září jsme se po dlouhé přestávce s chutí opět všichni sešli ve škole. I přes hygienická opatření se nám ve škole líbí a jsme v ní rádi. Měli jsme i první letošní projektový den. Byli jsme si prohlédnou Kostel sv. Václava v Rozdělově, který nám pan farář s velmi zajímavým výkladem ukázal. Dokonce dovolil našemu spolužáku zahrát na varhany. Pak jsme si byli vyzkoušet náš orientační smysl v lese, prošli jsme si turistickou trasu směrem k Libušínu.