Kotva
Tisk
Sitemap
Mapa webu

3. A

Třídní učitelka: Mgr. DANA MENCLOVÁ*****Asistent pedagoga: JANA LOUVAROVÁ

Nahrávám data...

Celý měsíc březen opět probíhala distanční výuka. Na každý týden jsme dostali vždy nové úkoly, které jsme vypracovávali. Někteří z nás chodili na konzultace k paní učitelce a asistentce do školy a úkoly jsme vypracovávali společně. Několik z nás se také pravidelně zapojovalo do on-line výuky, při které nám paní učitelka vždycky učivo vysvětlila a společně jsme pracovali. Také jsme se díky tomu mohli vidět s kamarády ze třídy.  V ČJ jsme probrali podstatná jména, jejich číslo, rod a naučili jsme se pádové otázky. V M jsme se naučili písemně sčítat a odčítat do 100 a začali jsme poznávat čísla do 1000. Při AJ jsme každý na sobě ukazovali různé části těla. To nás moc bavilo.  Teď se těšíme na Velikonoce a všem přejeme, aby si je krásně užili.


Měsíc únor začal jarními prázdninami. Moc jsme si je užívali, protože napadl sníh a my jsme mohli sáňkovat. Po prázdninách jsme se bohužel do školy nevrátili, dál  probíhala opět distanční výuka. Někteří z nás docházeli do školy na konzultace a několik  nás mluvilo s p. učitelkou a asistentkou on-line.


Po vánočních prázdninách jsme se bohužel ve třídě nesešli, protože opět začala distanční výuka. Nemohli jsme si s kamarády povídat o Vánocích a o dárcích. Vánoční dárky jsme pouze nakreslili a obrázky odevzdali paní učitelce. Celý měsíc jsme pracovali doma, každý týden jsme dostávali nové úkoly. Opakovali jsme vyjmenovaná slova po b, l, m, procvičovali násobilku a v pracovních sešitech jsme sčítali a odčítali do 100. Na konci ledna jsme všichni obdrželi hodnocení za 1. pololetí. Teď nás čekají týdenní jarní prázdniny. Po nich se možná zase všichni uvidíme ve škole.


V prosinci jsme se opět učili ve škole. Přišli nám dva noví spolužáci - Michal a Ivo a my jsme se s nimi hned skamarádili. V ČJ jsme se učili vyjmenovaná slova po b a po l a docela nám to šlo. V M jsme pořád procvičovali násobilku a začali jsme sčítat a odečítat do 100. Celý měsíc jsme měli vánočně vyzdobenou třídu a poslouchali jsme koledy. Poslední den před vánočními prázdninami jsme si se spolužáky předali malé dárky a snědli veliký dort, který jsme do třídy dostali.   Přejeme všem šťastný nový rok. 


V listopadu stále probíhala distanční výuka, učili jsme s doma. Do školy jsme přišli až 30. listopadu. Sešli jsme se skoro všichni a moc rádi jsme se zase viděli. S paní učitelkou jsme si zkontrolovali všechny úkoly, všechno učivo jsme si společně zopakovali. David se během distanční výuky zapojil do výtvarné soutěže k projektu "Podzim" a vyrobil krásného draka. Za svoji práci dostal odměnu. Teď se už budeme učit podle rozvrhu, jen místo cvičení v tělocvičně a plavání budeme chodit na vycházky do přírody nebo poznávat okolí naší školy a město.


Měsíc říjen byl zvláštní. Začal jako každý jiný měsíc, pilně jsme pracovali, v M jsme pokračovali v násobilce, v ČJ jsme se začali učit o souhláskách ve slovech a v AJ jsme se naučili další slovíčka, tentokrát o škole.

Pak jsme kvůli šíření koronaviru museli při HV přestat zpívat, bylo zrušené i plavání a nakonec v půlce října jsme museli zůstat doma a učíme se "na dálku". Snad se brzy do školy vrátíme a budeme pokračovat zase všichni společně.

Začal nový školní rok a z nás už jsou třeťáci. Přes prázdniny se odstěhoval Ervínek, ale máme nové spolužáky Romana a Davida.  Letos máme nový předmět - angličtinu. Už se umíme pozdravit a představit, naučili jsme se abecedu a  několik zvířátek. Při tělocviku chodíme na plavání do velkého bazénu u Sletiště. To se nám líbí.

Také už jsme měli první letošní projekt "Oslavy podzimu". Šli jsme do lesa ke Sletišti, cestou jsme si povídali o podzimu, co se děje v přírodě, poznávali jsme stromy a keře, jejich listy a plody. Bylo hezké počasí, takže se den povedl.